Praca w Niemczech to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących zatrudnienia na stanowisku pracownika fizycznego. Pracodawcy oferują tam atrakcyjne wynagrodzenie kandydatom z konkretnymi umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym. Przedstawiamy przykładowe zarobki, na które pracownik fizyczny w Niemczech może liczyć na poszczególnych stanowiskach.

Praca fizyczna w Niemczech – przykładowe wynagrodzenia

Perspektywy zawodowe dla wykwalifikowanego pracownika w Niemczech są niezwykle atrakcyjne. Wraz z większym doświadczeniem zawodowym, w parze idzie odpowiednio wyższe wynagrodzenie. Jednak nie tylko specjaliści mogą tam liczyć na satysfakcjonujące zarobki. Interesującą pracę jako pracownik fizyczny w Niemczech mogą znaleźć także osoby bez konkretnego doświadczenia zawodowego, które wymagają generalnego przeszkolenia. Kandydaci stawiający pierwsze kroki w tej branży również mogą liczyć na stosunkowo wysokie wynagrodzenie. Obecnie pracownicy fizyczni atrakcyjne oferty pracy w Niemczech znajdą m.in. w:

  • Berlinie,
  • Kolonii,
  • Monachium,
  • Augsburgu,
  • Frankfurcie.

Zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy? Sprawdź przykładowe zarobki, na które mogą liczyć osoby pracujące jako pracownik fizyczny na terenie Niemiec.

 

Kierownik budowy

Kierownik budowy w Niemczech przynajmniej z 3-letnim doświadczeniem na podobnym stanowisku zarabia średnio 38 tys. euro w ciągu roku. Kandydaci z większym stażem pracy mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 67 tys. euro rocznie. Kandydat aplikujący na stanowisko kierownika budowy w Niemczech powinien posiadać rozwinięte kompetencje językowe, wyższe wykształcenie techniczne, a także uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi. Do jego podstawowych obowiązków będzie kierowanie pracami  na konkretnej budową zgodnie z projektem oraz przepisami, dbanie o bezpieczeństwo na jej terenie i sporządzenie dokumentacji powykonawczej.

 

Hydraulik

Bardzo dobre perspektywy zawodowe w Niemczech mają również doświadczeni hydraulicy. Wykwalifikowani kandydaci na to stanowisko na początku zarabiają zazwyczaj ok. 31 tys. eurorocznie. Natomiast średnie, roczne wynagrodzenie dla specjalisty z dużym doświadczeniem zawodowym kształtuje się na poziomie 53 tys. euro. Wielu niemieckich pracodawców od kandydatów na to stanowisko wymaga posiadania ważnego prawa jazdy i własnego auta, odpowiedniego wykształcenia i kilkuletniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.

 

Cieśla

Osoba z małym doświadczeniem zawodowym, pracująca na stanowisku cieśli w Niemczech zarabia średnio 25 tys. euro rocznie. Doświadczony specjalista może liczyć na odpowiednio wyższe wynagrodzenie – ok. 42 tys. euro rocznie. Szansę na zatrudnienie znacząco zwiększa znajomość niemieckiego – w wielu przypadkach jest to warunek konieczny. Od kandydata wymaga się także wykształcenia kierunkowego i umiejętności czytania rysunku technicznego. Do obowiązków cieśli będzie należeć obróbka drewna, a dokładniej – tworzenie poszczególnych elementów konstrukcji drewnianej.

 

Elektryk

Kandydat z niewielkim doświadczeniem zawodowym, aplikujący na stanowisko elektryka w Niemczech, na początek może liczyć na średnie, roczne wynagrodzenie w wysokości 32 tys. euro. Natomiast specjalista z wieloletnim doświadczeniem zarabia tam nawet ok. 54 tys. euro rocznie. Średnia godzinowa stawka na takim stanowisku kształtuje się na poziomie 21 euro/h. Od kandydata do pracy w charakterze elektryka w Niemczech pracodawcy zazwyczaj wymagają kierunkowego wykształcenia, dobrej znajomości niemieckiego, a także uprawnień SEP.

 

Spawacz

Spawacz w Niemczech na początku swojej kariery zawodowej może oczekiwać wynagrodzenia w wysokości 26 tys. euro rocznie. Kandydat wyróżniający się dużym doświadczeniem zawodowym i odpowiednimi kwalifikacjami zarobi w Niemczech ok. 44 tys. euro rocznie. Do podjęcia zatrudnienia na stanowisku spawacza, niezbędne są ważne uprawnienia spawalnicze, komunikatywna znajomość języka niemieckiego i doświadczenie zawodowe.

 

Monter

Interesujące możliwości zawodowe w Niemczech mają także monterzy. Początkowe wynagrodzenie dla nieco mniej wykwalifikowanych kandydatów kształtuje się na poziomie 20 tys. euro rocznie. Specjaliści mogą zarabiać na tym stanowisku ok. 31 tys. euro rocznie. Do podstawowych obowiązków monterów w Niemczech należy m.in. montaż, naprawa i testowanie instalacji oraz urządzeń grzewczych. Pracodawcy bardzo często wymagają odpowiedniego wykształcenia, uprawnień SEP i doświadczenia na podobnym stanowisku.